Izbor uzorne seoske žene Bjelovarsko-bilogorske županije

Za vrijeme trajanja jesenskog međunarodnog sajma u Gudovcu predstavljene su kandidatkinje za izbor uzorne seoske žene naše županije.

Prijedlozi su upućeni ispred udruga žena koje djeluju na županiji ili ispred pojedinih općina.

U Republici Hrvatskoj već nekoliko godina organizira se izbor najuzornije seoske žene. Cilj izbora je skrenuti pažnju društva putem medija na značajni doprinos seoskih žena na očuvanju ruralnih sredina i podizanja kvalitete života na selu.

Za izbor prve najuzornije žene naše županije prijavilo se 9 kandidatkinja iz cijele županije.Prilikom predstavljanja, žene će imati priliku pokazati dio svog umijeća od ručnih radova do kolača.Izbor će se održati u Vatrogasnom domu u Donjim Mostima.

Odsjek HZPSS Bjelovarsko-bilogorske županije,
Iva Majhen-Vlašiček, dipl. inž., viši stručni savjetnik

Pripremi za ispis