Šesto senzorsko ocjenjivanje meda Bjelovarsko- bilogorske županije

Povjerenstvom od pet članova predsjedali su uvaženi stručnjaci prof. dr. sc. Nikola Kezić, te prof. dr. sc. Dragan Bubalo sa zagrebačkog Agronomskog fakulteta. Članovi povjerenstva su bili iz redova  djelatnika Ureda za poljoprivredu Bjelovarsko-bilogorske županije, Agronomskog fakulteta,te Poljoprivredne savjetodavne službe.

ocjenjivanje1_21_12.jpg

Na ovogodišnje ocjenjivanje pristiglo je 44 uzorka meda od 29 pčelara. Po prijavi i deklariranju samih pčelara bilo je 12 uzoraka bagremova; 12 lipova; 12 cvjetnoga; 2 medljikovca; 3 livadna, te 3 uzorka kestenovog meda. Nakon provedenih peludnih analiza, te analiza električne provodljivosti na Zavodu za pčelarstvo Agronomskog fakulteta, broj pojedinih uzoraka se ponešto izmijenio. Povjerenstvo je tako dobilo zadatak da ocijeni 12 uzoraka bagremova; 15 lipova; 8 cvjetnoga; 3 livadna; 1 uljane repice; 3 medljikovca, te 2 uzorka kestenovog meda.

Zbog poznate pojave kasnih proljetnih mrazeva, te izrazito visokih ljetnih temperatura zraka, moramo naglasiti da ova godina nije bila posebno medonosna To nam pokazuje i podatak da je prošle godine na ocjenjivanju sudjelovao veći broj pčelara sa ukupno 75 uzoraka meda. Ove godine pčelari koji nisu selili pčele i svoje pčelinjake nisu imali na prikladnim područjima, nažalost, nisu imali što ni vrcati.

Kod uniflornih medova (bagrem, lipa, kesten) ocjenjuje se pet parametara: čistoća, bistrina, boja, miris i okus. Kod multiflornog meda (livadnog i cvjetnog) ocjenjuju se čistoća, bistrina, miris i okus.

Svaki član povjerenstva ocjenjuje svaki uzorak po parametrima ocjenom od 1-5.  

ocjenjivanje2_21_12.jpg

       

Naša županija je, uz Virovitičko-podravsku, prepoznata kao proizvođački bazen izuzetno kvalitetnog meda u većim količinama, pogotovo od bagrema i lipe. (ovogodišnja sezona nije po količini bila izrazito bagremova, zbog već navedenog kasnog proljetnog mraza, ali je zato lipa prednjačila).

Budući da je med proizvod za kojim vlada potražnja na EU tržištu, ne trebamo strahovati za plasman, tim više što je med bilogorskih pčelara vrhunske kakvoće.

Ured za poljoprivredu BBŽ daje veliku podršku pčelarima u procesu prilagodbe zahtjevima tržišta. Raspisan je natječaj za subvenciju unutarnjeg uređenja objekata za vrcanje, punjenje, te skladištenje gotovih proizvoda. Natječaj je otvoren do 21. prosinca 2012., i sa njim je upoznat veliki broj pčelara. Od prošle godine, također na inicijativu županijskih službi,  imamo i robnu marku bagremovog meda „Slatka nit“. Prvu, ali nažalost, za sada i jedinu u državi.

Zbog postojanja većih areala lipa može se razmisliti i o robnoj marci lipovog meda.

Objava rezultata rada Povjerenstva i dodjela priznanja za kvalitetu meda održana je u SRC Kukavica 14. prosinca, 2012. Sve prisutne pčelare, njih 110, kao i uvažene goste pozdravio je predsjednik Pčelarskog saveza Zvonko Horak dr. vet. med. Okupljenima se prigodnim riječima podrške obratila i pročelnica Ureda za poljoprivredu BBŽ gđa Dominka Pretula, dipl. ing. Prof. dr. sc. Dragan Bubalo se osvrnuo na klimatske uvjete ove godine i kvalitetu dobivenog meda.Vrlo zanimljivo i aktualno predavanje o utjecaju suše na pčele održala je dr. sc. Maja Dražić, zamjenica ravnatelja Hrvatske poljoprivredne agencije.  

Od ocijenjena 44 uzorka jedan je dobio zahvalnicu za sudjelovanje; dodijeljeno je 10 brončanih medalja; 16 srebrenih i 17 zlatnih.  

ocjenjivanje21_12_.jpg

              

Apsolutni pobjednik 6. ocjenjivanja je bagremov med idealne, gotovo prozirne, karakteristične boje, okusa i prepoznatljivog mirisa na vaniliju pčelara Milana JANTOLEKA iz Bjelovara.

Priznanja su dodijelili prof. dr. sc. Dragan Bubalo, pročelnica Dominka Pretula, dipl. ing. i predsjednik Pčelarskog saveza BBŽ Zvonko Horak, dr. vet. med.

Svako ocjenjivanje, pa tako i ovo, je nagrada za uloženi trud i rad, ali i podstrek za daljnje usavršavanje i napredak, pogotovo mladim pčelarima kojih je na sreću, sve više i više u našoj županiji.

Grozdana Grubišić-Popović, dipl. ing. agr.
poljoprivredna savjetnica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              

 

 

Na ovogodišnje ocjenjivanje pristiglo je 44 uzorka meda od 29 pčelara. Po prijavi i deklariranju samih pčelara bilo je 12 uzoraka bagremova; 12 lipova; 12 cvjetnoga; 2 medljikovca; 3 livadna, te 3 uzorka kestenovog meda. Nakon provedenih peludnih analiza, te analiza električne provodljivosti na Zavodu za pčelarstvo Agronomskog fakulteta, broj pojedinih uzoraka se ponešto izmijenio. Povjerenstvo je tako dobilo zadatak da ocijeni 12 uzoraka bagremova; 15 lipova; 8 cvjetnoga; 3 livadna; 1 uljane repice; 3 medljikovca, te 2 uzorka kestenovog meda.

 

Zbog poznate pojave kasnih proljetnih mrazeva, te izrazito visokih ljetnih temperatura zraka, moramo naglasiti da ova godina nije bila posebno medonosna To nam pokazuje i podatak da je prošle godine na ocjenjivanju sudjelovao veći broj pčelara sa ukupno 75 uzoraka meda. Ove godine pčelari koji nisu selili pčele i svoje pčelinjake nisu imali na prikladnim područjima, nažalost, nisu imali što ni vrcati.

 

Kod uniflornih medova (bagrem, lipa, kesten) ocjenjuje se pet parametara: čistoća, bistrina, boja, miris i okus. Kod multiflornog meda (livadnog i cvjetnog) ocjenjuju se čistoća, bistrina, miris i okus.

Svaki član povjerenstva ocjenjuje svaki uzorak po parametrima ocjenom od 1-5.

 

               

 

 

Naša županija je, uz Virovitičko-podravsku, prepoznata kao proizvođački bazen izuzetno kvalitetnog meda u većim količinama, pogotovo od bagrema i lipe. (ovogodišnja sezona nije po količini bila izrazito bagremova, zbog već navedenog kasnog proljetnog mraza, ali je zato lipa prednjačila).

Budući da je med proizvod za kojim vlada potražnja na EU tržištu, ne trebamo strahovati za plasman, tim više što je med bilogorskih pčelara vrhunske kakvoće.

 

 

Ured za poljoprivredu BBŽ daje veliku podršku pčelarima u procesu prilagodbe zahtjevima tržišta. Raspisan je natječaj za subvenciju unutarnjeg uređenja objekata za vrcanje, punjenje, te skladištenje gotovih proizvoda. Natječaj je otvoren do 21. prosinca 2012., i sa njim je upoznat veliki broj pčelara. Od prošle godine, također na inicijativu županijskih službi,  imamo i robnu marku bagremovog meda „Slatka nit“. Prvu, ali nažalost, za sada i jedinu u državi.

Zbog postojanja većih areala lipa može se razmisliti i o robnoj marci lipovog meda.

 

Objava rezultata rada Povjerenstva i dodjela priznanja za kvalitetu meda održana je u SRC Kukavica 14. prosinca, 2012. Sve prisutne pčelare, njih 110, kao i uvažene goste pozdravio je predsjednik Pčelarskog saveza Zvonko Horak dr. vet. med. Okupljenima se prigodnim riječima podrške obratila i pročelnica Ureda za poljoprivredu BBŽ gđa Dominka Pretula, dipl. ing. Prof. dr. sc. Dragan Bubalo se osvrnuo na klimatske uvjete ove godine i kvalitetu dobivenog meda.Vrlo zanimljivo i aktualno predavanje o utjecaju suše na pčele održala je dr. sc. Maja Dražić, zamjenica ravnatelja Hrvatske poljoprivredne agencije.

 

Od ocijenjena 44 uzorka jedan je dobio zahvalnicu za sudjelovanje; dodijeljeno je 10 brončanih medalja; 16 srebrenih i 17 zlatnih.

 

 

                   

 

Apsolutni pobjednik 6. ocjenjivanja je bagremov med idealne, gotovo prozirne, karakteristične boje, okusa i prepoznatljivog mirisa na vaniliju pčelara Milana JANTOLEKA iz Bjelovara.

 

Priznanja su dodijelili prof. dr. sc. Dragan Bubalo, pročelnica Dominka Pretula, dipl. ing. i predsjednik Pčelarskog saveza BBŽ Zvonko Horak, dr. vet. med.

 

Svako ocjenjivanje, pa tako i ovo, je nagrada za uloženi trud i rad, ali i podstrek za daljnje usavršavanje i napredak, pogotovo mladim pčelarima kojih je na sreću, sve više i više u našoj županiji.

 

 

                                                                       Grozdana Grubišić-Popović, dipl. ing. agr.

                                                                       poljoprivredna savjetnica

Pripremi za ispis