Održiva uporaba pesticida - Uvod

Organiziranje i izvođenje obrazovanja i osposobljavanja iz područja poljoprivrede, ribarstva, šumarstva i ruralnog razvoja Savjetodavna služba provodi kao javnu ovlast, što je određeno Zakonom o savjetodavnoj službi (NN 50/12 i 148/13).

Temeljem članka 6. stavka 1. i 6. Zakona o održivoj uporabi pesticida (NN 14/2014), članka 9. i članka 10. stavka 3 i 4 Pravilnika o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida (NN 142/2012 Savjetodavna služba, Rješenjem Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske KLASA UP/I-320-20/14-02/136 URBROJ 525-09/1209-14-2, ovlaštena je za provedbu izobrazbe o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni pesticida po određenim modulima, kategorijama i potkategorijama. Savjetodavna služba je dobila rješenje za provođenje navedene izobrazbe na razdoblje od 5 godina s početkom od roka važenja rješenja datumom donošenja 13. svibnja 2014. godine.

Rješenje Ministarstva poljoprivrede RH odnosi se na Modul 1. – MODUL ZA PROFESIONALNE KORISNIKE (osnovni i dopunski) te sljedeće kategorije polaznika:

1.      OPG I DRUGI POLJOPRIVREDNICI, za sljedeće podkategorije:

  • ratarstvo
  • voćarstvo
  • vinogradarstvo
  • povrćarstvo
  • ukrasno bilje
  • maslinarstvo

2.      TVRTKE KOJE SE BAVE POLJOPRIVREDNOM PROIZVODNJOM (d.d., d.o.o. i zadruge):

  • ratarstvo
  • voćarstvo
  • vinogradarstvo
  • povrćarstvo
  • ukrasno bilje
  • maslinarstvo

Uvjeti za pohađanje izobrazbe:

  • navršenih 18 godina
  • završena minimalno osnovna škola

Obveznici izobrazbe (kandidati) prijavljivat će se prijavnicom koja je dostupna na internetskim stranicama Ministarstva (www.mps.hr) i na internetskim stranicama Savjetodavne službe (Prijavnica za izobrazbu) i drugih ovlaštenih institucija za provedbu izobrazbe, kao i u svim ispostavama Savjetodavne službe.

Svi obveznici edukacije moraju završiti osnovni modul izobrazbe najkasnije do 26. studenoga 2015.

 

Izobrazbu će, prema 15-satnom programu odobrenom od Ministarstva poljoprivrede, provoditi 127 ovlaštenih predavača Savjetodavne službe, organiziranih u županijske timove, na cijelom području Republike Hrvatske.

Koordinatori županijskih timova ovlaštenih predavača

Red. br. Podružnica /ured   Osoba i adresa  Kontakt mobitel e-mail
1 Bjelovarsko-bilogorske županije   Jadranka Berić; Martina Humljana 13, Garešnica 091/4882-788 Jadranka.Beric@savjetodavna.hr 
2 Brodsko-posavske županije   Vera Novaković; Vinogradska cesta 155, Sl. Brod 098/9594-972 Vera.Novakovic@savjetodavna.hr 
3 Dubrovačko-neretvanske županije   Antun Kotlar; Marka Marojice 4, Dubrovnik 091/4882-946 Antun.Kotlar@savjetodavna.hr 
4 Grad Zagreb   Marijan Mavračić; Remetinečki gaj 14, Zagreb 091/4882-725 Marijan.Mavracic@savjetodavna.hr 
5 Istarske županije   Nenad Hrelja; Sv. Teodora 2, Pula 091/4882-939 Nenad.Hrelja@savjetodavna.hr 
6 Karlovačke županije   Margita Budiselić-Kutle; Haulikova 14, Karlovac 091/4882-761 Margita.Budiselic.Kutle@savjetodavna.hr 
7 Koprivničko-križevačke županije   Željkica Oštrkapa-Međurečan; Svilarska 6, Koprivnica 091/4882-776 Zeljkica.Ostrkapa.Medjurecan@savjetodavna.hr 
8 Krapinsko-zagorske županije   Sanja Gregurić; Kumrovečka 6, Zabok 091/4882-745 Sanja.Greguric@savjetodavna.hr 
9 Ličko-senjske županije   Marijana Lemić; Ulica Kralja Zvonimira 8, Otočac 091 4882 773 Marijana.Lemic@savjetodavna.hr
10 Međimurske županije   Suzana Pajić; Zrinsko-frankopanska 9/III, Čakovec 091/4882-960 Suzana.Pajic@savjetodavna.hr 
11 Osječko-baranjske županije   Snježana Numanović; Vinkovačka 63c, Osijek 091/4882-850 Snjezana.Numanovic@savjetodavna.hr 
12 Požeško-slavonske županije   Đurđica Kšenek; Školska 3, Kaptol 091/4882-822 Djudjica.Ksenek@savjetodavna.hr 
13 Primorsko-goranske županije   Karmen Karlić; Regionalna veletržnica Rijeka-Matulji d.d., PP 55, Matulji 091/4882-790 Karmen.Karlic@savjetodavna.hr 
14 Sisačko-moslavačke županije   Suzana Slovic; Kneza Ljudevita Posavskog 27, Kutina 091/4882-755 Suzana.Slovic@savjetodavna.hr 
15 Splitsko-dalmatinske županije   Ivana Župić; Stjepana Gunjače 12, Sinj 091/5264-860 Ivana.Zupic@savjetodavna.hr 
16 Šibensko-kninske županije   Gordana Kožarić-Silov; Matije Gupca 66a, Šibenik 091 4882 857 Gordana.Kozaric-Silov@savjetodavna.hr 
17 Varaždinske županije   Mara Bogović; Anina 11, Varaždin 091/4882-769

Mara.Bogovic@savjetodavna.hr

18 Virovitičko-podravske županije   Ana Marija Čajkulić; Ivana Gorana Kovačića 13, Virovitica 091/4882-961 Ana.Marija.Cajkulic@savjetodavna.hr 
19 Vukovarsko-srijemske županije   Mira Živković; Trg Josipa Runjanina 1, Vinkovci 091/4882-920 Mira.Zivkovic@savjetodavna.hr 
20 Zadarske županije   Ivan Šimičević; Mažuranićeva 30/I, Zadar 091/4882-837 Ivan.Simicevic@savjetodavna.hr 
21 Zagrebačke županije   Vlasta Rubeša-Vili; Trg kardinala A. Stepinca 1, Sv. Ivan Zelina 091/5129-734 Vlasta.Rubesa@savjetodavna.hr 

 

Dodatne informacije: pesticidi@savjetodavna.hr

Na usluzi poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu

Kontakti

Savjetodavna služba
Savska cesta 41
(PT Zagrepčanka - Anex)
10000 Zagreb, Hrvatska
Tel.: +385 (0)1 4882 700
Telefax: +385 (0)1 4882 701
savjetodavna@savjetodavna.hr
www.savjetodavna.hr